Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

20.11.2017

Фольгований утеплювач для стін і підлоги

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Утеплювач з фольгою відносно недавно з’явився на будівельному ринку, але стрімко набирає популярність з різних причин. Далі розглянемо види цього матеріалу, переваги в порівнянні з традиційними утеплювачами і як його правильно використовувати.

Що таке рулонний фольгований утеплювач

Це комбінований матеріал для утеплення стін, підлог і стель, що складається з декількох шарів:

Утеплювач зі звичних матеріалів. Шар фольги.

Матеріал рулонний, тому володіє відносно невеликою товщиною листа. За рахунок чого відбувається збереження тепла?

    Тонкий робочий шар затримує проникнення холодного повітря ззовні; Фольга відображає нагріте повітря всередину приміщення.

Різновиди

Класифікують рулонні утеплювачі за основним матеріалу:

Спінений поліетилен з фольгою, яка може бути прикріплена з однієї або двох сторін. Фольгоізол створюють на основі бітуму / гуми, мінеральних наповнювачів і антисептика. Мінераловатні рулони з односторонньою фольгованої поверхнею. Базальтові ламельні утеплювачі; Пінополістирольні плити з однієї алюмінієвої поверхнею.

Кожен з представлених матеріалів призначений для використання в певних умовах.

Застосування

Пенефол (спінений поліетилен з закритими осередками) універсальний у використанні. Їм ізолюють стіни, підлогу в житлових приміщеннях.

Утеплювач фольгований для труб і покрівлі — фольгоізол. Так само його використовують при будівництві промислових об’єктів.

Рулони мінеральної вати з алюмінієвою прошарком використовують так само, як звичайні утеплювальні мати: для ізоляції стін, підлог і інших конструкцій. Відмінність фольгованої мінвати від звичайної — вбудована гідроізоляція, алюміній не пропускає вологу всередину волокон, запобігаючи намокання матеріалу.

Ідеальний утеплювач фольгований для лазні на основі базальту: він відрізняється низьким коефіцієнтом теплопередачі, не боїться вологості і великих перепадів температур. Як відомо, кам’яна вата — твердий матеріал. Щоб згорнути його в рулон, базальт пиляють на ламелі, їх і укладають на алюмінієву основу. Цей утеплювач застосовують для ізоляції різних об’єктів соціального та промислового призначення.

Фольгований пінополістирол використовують для утеплення підлог.

Всі матеріали з прошарком алюмінієвої фольги мають більш високими технічними показниками, ніж їх традиційна форма. Вартість фольгованого утеплювача на порядок вище вартості звичайного матеріалу, це основний недолік просунутого зразка.

Монтаж

Перший і найважливіший питання — яким боком класти фольгований утеплювач?

Перше правило укладання: відображає сторона повинна бути спрямована в бік приміщення. Це забезпечить природним відбитком тепла.

Утеплюємо стіни

Структура утеплення та оздоблення повинна бути продумана: між утеплювачем і наступною обробкою в разі зі стінами повинен залишатися повітряний зазор. При використанні мінватним основи необхідна ізоляція матеріалу від проникнення води, для цього до основи кріплять мембрану, проникну назовні пар.

Як кріпити фольгований утеплювач до стіни: поверх закріпленої мембрани розгортають ізолятор і фіксують його направляють рейками, товщина яких повинна перевищувати товщину основного утеплювача. З’єднання шарів виробляють скобами по краях рейок. Подальшу обробку з панелей або вагонки здійснюють по напрямних, які забезпечують своєю товщиною повітряний зазор.

Деякі фахівці рекомендують захищати фольгу паронепроникними плівками для запобігання попадання вологи в тіло мінватним шару через можливі отвори в металі.

Утеплюємо підлогу

Для дерев’яних і бетонних підлог алгоритм дій залишається ідентичним:

Основу очищають від старих покриттів, ретельно вимітають сміття. Гарантують чорнову підлогу грунтовкою по бетону або дереву. Після висихання грунтовки відміряють потрібну кількість рулонного утеплювача і розгортають його. Оптимально використовувати матеріал на клейкою основі. Смуги укладають внахлест по 10 см, стики проклеюють алюмінієвим скотчем. Зверху укладають фінішне покриття.

Якщо в приміщенні передбачений електричний або водяний тепла підлога, рулони розгортають відбиває стороною вгору, зверху укладають армуючої сітки, потім нагрівальні елементи і виробляють цементну стяжку з подальшим облицюванням.

Яким боком класти утеплювач з фольгою (пенофол)

Утеплювач з фольгою — це високоефективний теплоізоляційний матеріал, основою якого є спінений поліетилен, з верхнім покриттям у вигляді алюмінієвої фольги, з хорошою теплоотражающей здатністю.

Для внутрішньої теплоізоляції

Усередині приміщень можна використовувати такі види утеплювача з фольгою:

А (фольгований із двох сторін)

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

В (фольгований по обидва боки)

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

С (з одного боку фольгований шар, з іншого — самоклеючий шар)

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Для зовнішніх робіт

Використовують рельєфний утеплювач таких видів:

М (з покриттям алюмінієвою фольгою плоскою боку)

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

R (з покриттям алюмінієвою фольгою з рельєфною боку)

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Приступаючи до роботи, слід знати яким боком класти рулонний утеплювач з фольгою при його монтажі.
Утеплювач з фольгою слід укладати алюмінієвим екраном всередину приміщення, а іншою стороною приклеювати до утеплюваної поверхні. Фольга є хорошим провідником тепла, тому нагріватися не повинна. З цією метою виробниками матеріалу рекомендується залишати повітряний прошарок в 2 см між оздоблювальним матеріалом і екраном. Зазор грає роль утеплювача, тому залишене вільне простір повинен бути добре загермітізіровано.

Яким боком класти утеплювач з фольгою на балконі

Для утеплення балкона слід використовувати рельєфний утеплювач з фольгою. Матеріал укладають так, щоб поверхня, що відбиває була спрямована всередину балкона, як показано на фото.

Яким боком класти утеплювач з фольгою на підлогу

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Для створення теплої підлоги підійде односторонній фольговий утеплювач 3-4мм. Утеплювач укладають алюмінієвим покриттям вгору, по лагам, рівномірно по всій поверхні.

Теплоізоляція фольгированним утеплювачем

На ринку будівельних матеріалів не так давно з’явився новий продукт — фольгований утеплювач. Він використовується для гідроізоляції, шумоізоляції та теплоізояціі фасадів, покрівлі, стін, підлоги, стелі, саун, бань, перегородок, трубопроводів. Що ж являє собою фольгований утеплювач, і як правильно його укладати?

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Фольгований утеплювач використовується для гідроізоляції, шумоізоляції та теплоізояціі фасадів, покрівлі, стін, підлоги, стелі, саун, бань, перегородок, трубопроводів.

Що таке фольгований утеплювач?

Фольгований утеплювач є комбінованим матеріалом. З одного боку він являє собою поліровану фольгу, а з іншого — попередньо спінений поліетилен. Завдяки своїй алюмінієвої складової, він здатний до відбиття і збереженню тепла в приміщенні. Згідно з дослідженнями, ефект відображення становить 97%. Він відрізняється тонкістю і відмінними водовідштовхувальними якостями, завдяки чому стіни і стать не відволожуються. Крім того, такий матеріал відмінно захищає будівлю від вітру і морозу. За рахунок властивостей фольги, практично все тепло залишається всередині кімнати.

З плюсів таких утеплювачів фахівці виділяють також відмінні звукоізоляційні властивості, легкість монтажу і високу екологічність. Він не виділяє небезпечних і токсичних речовин, на відміну від звичайної мінеральної вати і інших сучасних аналогів. Завдяки своїй еластичності, фольгований утеплювач легко і безпечно монтується на поверхні, і навіть непрофесіонал зможе провести монтаж правильно, просто користуючись найпростішої інструкцією.

Види фольгованих утеплювачів

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Фольгований утеплювач не виділяє небезпечних і токсичних речовин, на відміну від звичайної мінеральної вати.

Існує чотири види таких утеплювачів, відрізняються вони один від одного як тільки зовнішнім виглядом, так і областю застосування і функціональними особливостями.

Спінений поліетилен, покритий алюмінієм, застосовується для утеплення стін будівлі і вентиляційних систем. Продається зазвичай у вигляді рулонів. Фольгований пінополістирол використовується для теплоізоляції підлоги. Виготовляється у вигляді товстих шарів сталевого кольору. Мінеральна вата з шаром фольги застосовується, в основному, для утеплення дахів, димохідних труб і лазень. Продається у вигляді рулонів. Базальтовий фольгований теплоізоляційний матеріал застосовується у всіх областях будівництва, включаючи спорудження АЗС. Він володіє підвищеною стійкістю до агресивних середовищ. Витримує температури від -200 ° С до + 700 ° С.

Застосування матеріалу

Такий матеріал ідеально підходить для утеплення підлоги, лазні і мансарди — так ви забезпечите відмінну гідро — шумо — і теплоізоляцію. Крім того, багато хто використовує його для того, щоб збільшити обсяг теплової подачі, розмістивши його за батареями алюмінієвої стороною до кімнати. У підсумку, за невеликі гроші ви зможете максимально захистити свій будинок від вітру, морозів і втрати тепла.

Монтаж: як зробити все правильно?

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Фольгований утеплювач ідеально підходить для утеплення підлоги, лазні і мансарди.

Необхідні інструменти та матеріали:

    Будівельний степлер; цвяхи малого розміру; молоток; фольгований утеплювач; фольгований скотч.

Багато, купивши фольгований утеплювач, задаються питанням, яким боком правильно його укладати?

Так от, перше, що потрібно враховувати — відбиває поверхня утеплювача повинна знаходитися всередині приміщення.

Це потрібно, щоб тепло залишалося в кімнаті. Крім того, важливо залишати відстань між обробкою і матеріалом близько 15-20 мм, ця своєрідна повітряна подушка забезпечить додатковий захист тепла.

При укладанні на утеплять поверхню матеріал повинен знаходитися в дерев’яній обрешітці (товщина 2-3 см) між напрямними. Правильно кріпити його до стіни НЕ внахлест, а встик, за допомогою цвяхів або степлера. Після того, як всі листи будуть укладені, стики між ними проклеюються спеціальним фольгированним скотчем. На цьому монтаж можна вважати закінченим.

Вартість будь-якого утеплювача c алюмінієвою фольгою порівнянна з вартістю альтернативного матеріалу з аналогічними характеристиками, але завдяки тому, що укладання його дуже проста, можна заощадити багато часу на монтажі та просторі (фольговані утеплювачі тонше звичайних). Крім того, цей матеріал екологічний і вогнетривкий. Перед тим, як вибрати і купити фольгований утеплювач, переконайтеся, що він покритий саме алюмінієвою фольгою, а не алюмінієвим напиленням. У другому випадку відображають властивості матеріалу навряд чи будуть працювати правильно.

Яким боком до стіни кріпити утеплювач

Комментарии запрещены.