Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

20.11.2017

Яку батарею опалення краще придбати для багатоквартирного будинку?

Добридень! Живемо в багатоквартирному будинку. Затіяли ремонт зі зміною приладів опалення. Ніяк не можемо визначитися з типом нових батарей. Хочеться, щоб було і красиво і надійно. Що порадите?

Дійсно, в спеціалізованих магазинах просто очі розбігаються від великої кількості самих різних радіаторів. Щоб не помилитися у виборі, потрібно чітко розуміти всі «плюси» і «мінуси» кожного з типів опалювальних приладів. Ми вже писали статтю * Як вибрати радіатори опалення: розбираємося які краще з усіх існуючих варіантів * — радимо вам ознайомитися. Якщо взяти саму суть, то нижче наводимо порівняння найпопулярніших варіантів.

Варіант # 1 — чавун

Це перевірений часом звичний для багатьох квартир варіант. Не варто відкидати його відразу ж. Давайте розглянемо його незаперечні переваги:

    Стійкість до корозії. Завдяки цьому літній період, коли з трубопроводів централізованого опалення відкачується вода, конструкції переносять без найменших проблем. Тривалий термін служби. Такі батареї можна експлуатувати десятиліттями. Висока робочий тиск, який становить близько 9 атм. Запас міцності до 15-20 атм. Низька вимогливість до чистоти теплоносія, що дуже актуально для централізованого опалення. Велике прохідний отвір, яке дозволяє встановлювати таке обладнання в системах з природною циркуляцією. Невисока вартість.

Існують, звичайно ж, і недоліки. До їх числа відносять погану тепловіддачу. Чавунні радіатори дуже довго розігріваються і так само довго віддають тепло. Втім, в деяких випадках це можна вважати додатковим «плюсом». Проте, з цієї причини регулювати температуру в приміщеннях, де встановлені такі прилади дуже складно. Ще один «мінус» — велика вага споруди, що серйозно ускладнює його монтаж і транспортування. Багатьох не влаштовує і зовнішній вигляд таких батарей. Найчастіше такі радіатори мають застарілий дизайн і вимагають регулярного фарбування.

Варіант # 2 — сталь

Панельні моделі зі сталі здаються для багатьох дуже привабливими. Вони мають ряд переваг:

    Привабливий зовнішній вигляд і простота догляду. Висока тепловіддача металу, що дозволяє батареям дуже швидко розігріватися. Тепло вони віддають так само швидко. Завдяки цій якості регулювати температуру в кімнаті, що обігрівається сталевими приладами, дуже просто. Велика кількість типорозмірів обладнання, що дозволяє без зусиль підібрати потрібний варіант.

Недоліки конструкції істотно обмежують її використання. Запас міцності обладнання розрахований всього лише на 8-10 атм. Гідроудари. які досить часті в централізованих системах опалення, такий прилад витримати не зможе. Крім того сталь надзвичайно чутлива до кисню, який потрапляє всередину батарей в період літніх откачек води. Від зіткнення з ним починається процес корозії. Для багатоквартирних будинків сталеві радіатори краще не використовувати.

Варіант # 3 — алюміній

Секційні батареї з алюмінію залучають цілу низку переваг:

    Висока тепловіддача. Нагрівання приладів відбувається майже миттєво, що дає можливість легко регулювати температуру в кімнаті. Привабливий дизайн і елегантний зовнішній вигляд. Простота в монтажі і ремонті, оскільки існує можливість заміни зіпсувалася секції. Невелика вага. Великий діаметр прохідного перетину межколлекторних труб. Висока робочий тиск і запас міцності до 18 атм.

Існують і недоліки. Самий неприємний — чутливість до якості теплоносія. Якщо воно невисоко, починається внутрішня корозія, яка веде до розриву приладу. На жаль, централізовані опалювальні системи рідко можуть похвалитися ідеальним складом теплоносія, тому використовувати алюмінієві радіатори в багатоквартирних будинках досить ризиковано.

Варіант # 4 — біметал

Це своєрідний симбіоз алюмінієвого та сталевого радіатора, який має безліч переваг:

    Елегантний сучасний дизайн. Висока тепловіддача, що дозволяє легко контролювати температуру в приміщенні. Невеликий обсяг теплоносія. Висока робочий тиск з запасом міцності до 20 атм. Нечутливість до якості теплоносія. Довговічність, термін служби таких радіаторів становить понад 20 років.

Головний недолік біметалевих батарей — відносно висока вартість. Однак вона окупається їх довгої безаварійної службою. Таким чином, для багатоквартирного будинку в якості бюджетного варіанту можна порекомендувати чавунні радіатори. Якщо ж бюджет не обмежений — краще вибрати більш привабливі біметалеві. Придбавши сталеві або алюмінієві прилади, та ще й невисокої якості, можна майже гарантовано отримати безліч неприємних проблем.

Які батареї краще використовувати в багатоквартирних будинках, а які — для опалення приватного сектора?

На сьогоднішній день ринок пропонує споживачеві величезний вибір опалювальних приладів, але, незважаючи на це, багато покупців до цих пір віддають перевагу звичайним батареям і радіаторів.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

Для початку розглянемо плюси і мінуси радянських чавунних батарей, які з давніх-давен асоціюються у нас з невід’ємною частиною інтер’єру квартири або будинку. Основною перевагою такого виду опалення, безперечно, є довговічність експлуатації, обчислюється не тільки роками, а й кількома десятиліттями.

Незважаючи на це, основним і головним недоліком такого виду батарей є низький показник тепловіддачі, який становить менше ста п’ятдесяти Ватт. Це пов’язано з тим, що чавунні радіатори мають дуже товсті стінки, витрачається величезна кількість енергії тепла для обігріву приміщення. Але для затятих прихильників чавунних батарей дизайнерами були розроблені новітні моделі, які повністю відповідають сучасним вимогам для економії теплових витрат.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

Які батареї краще ставити в приватному секторі?

Після того як на ринку з’явилися алюмінієві радіатори, багато споживачів відразу ж оцінили величезна різноманітність форм і видів, доступну вартість, миттєву нагреваемость і високу тепловіддачу цих опалювальних приладів. Недоліком такого опалення є сам матеріал — алюміній, який не володіє особливою міцністю. Використання таких радіаторів в багатоквартирних будинках не рекомендується через часті стрибків напруги в наших опалювальних системах і високого ризику розриву батареї і різних підтікань.

При використанні високої кислотності теплоносія ще одна хімічна особливість алюмінію може привести до небажаних наслідків, таких, як корозія і зменшення щільності стінок радіатора. Але якщо ви запитаєте, які батареї краще ставити в приватному секторі, то відповідь буде однозначною: алюмінієві. Вони стануть найбільш зручним і економічним вибором, адже їх тепловіддача становить сто дев’яносто Ватт, що допоможе вам реально заощадити на витратах на комунальні послуги.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

Які батареї краще ставити в квартирі?

Для опалення приміщення в багатоквартирному будинку найкраще підійдуть біметалічні радіатори. У них практично відсутні недоліки, зате переваги, як говориться, у наявності. Вони мають високі технічні та експлуатаційні якості, дуже швидко нагріваються, мають низькі теплові витрати, не бояться стрибків напруги опалювальної системи. Внутрішні частини батареї виготовлені з міді і стали, на яку за допомогою гарячого штампування надаватися алюмінієвий корпус. Вартість біметалевих радіаторів трохи вище, ніж алюмінієвих або чавунних аналогів, але зате вони прослужать вам вірою і правдою довгі роки і допоможуть заощадити на комунальних платежах досить-таки пристойні суми.

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, відзначимо, що на сьогоднішній день кожен споживач може сам прийняти рішення про те, які батареї краще всього опалити саме його житло.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

До жаху красиві: 15 шокуючих пластичних операцій, що завершилися плачевно Пластична хірургія серед зірок залишається неймовірно популярною і до цього дня. Але проблема в тому, що раніше результат не завжди опинявся ідеальним.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

Як виглядати молодше: кращі стрижки для тих, кому за 30, 40, 50, 60 Дівчата в 20 років не хвилюються про форму і довжині зачіски. Здається, молодість створена для експериментів над зовнішністю і зухвалих локонів. Однак уже остан.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

10 чарівних зіркових дітей, які сьогодні виглядають зовсім інакше Час летить, і одного разу маленькі знаменитості стають дорослими особистостями, яких вже не впізнати. Миловидні хлопчики й дівчатка перетворюються в с.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

Топ-10 збанкрутілих зірок Виявляється, іноді навіть найгучніша слава закінчується провалом, як у випадку з цими знаменитостями.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

10 загадкових фотографій, які шокують Задовго до появи Інтернету і майстрів Фотошопа переважна більшість зроблених фото були справжніми. Іноді на знімки потрапляли справді неверо.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

11 дивних ознак, що вказують, що ви гарні в ліжку Вам теж хочеться вірити в те, що ви приносите своєму романтичному партнерові задоволення в ліжку? По крайней мере, ви не хочете червоніти і вибачився.

Як правильно вибрати радіатор опалення?

Комфорт і тепло — головні складові затишного будинку, тому сучасні квартири і приватні будинки ну ніяк не можна уявити без радіатора опалення (батареї).

Сьогодні все частіше на зміну громіздким чавунних радіаторів приходять стильні і красиві біметалічні батареї! Однак не завжди навіть найсучасніші радіатори зможуть зігрівати будинок в силу деяких особливостей приладу і вашої системи опалення.

Щоб уникнути подібних незручностей і розчарувань, пропонуємо скористатися нашою інструкцією при виборі радіатора опалення.

Які радіатори встановлюють в багатоповерхівках

Крок 1. Ознайомтеся з видами радіаторів

Сучасні радіатори бувають різних видів в залежності від матеріалу виготовлення і конструкції. При виборі радіатора радимо звертати увагу, перш за все, на матеріал секцій, тому що саме матеріал впливає на тепловіддачу майбутньої батареї (а, отже, і температуру в приміщенні), його тяжкість і довговічність

Чавунний радіатор — тип радіаторів, знайомий нам ще з радянських часів. Надійні і дешеві секції з чавуну мають більше мінусів, ніж плюсів — погана тепловіддача, велика маса, необхідність забарвлення. Однак, класика завжди користується попитом при бюджетному варіанті опалення. Настійно не рекомендуємо використовувати чавунні радіатори при автономному опаленні!

Сталевий радіатор — найкращий варіант для обігріву заміського або приватного будинку. Справа в тому, що сталевий радіатор «не виносить» централізовану систему опалення, яка найчастіше зустрічається в багатоквартирних будинках, — іржавіє при зливі теплоносія, не витримує тиску при гідравлічних випробуваннях, погано реагує на кисень, що потрапив через систему труб. У свою чергу, сталеві радіатори — сучасні з привабливим дизайном панелей, мають високу тепловіддачу і є відносно бюджетним варіантом опалення. Не рекомендуються сталеві радіатори опалення у вологому приміщенні (наприклад, ванній кімнаті)!

Біметалічні радіатори — незважаючи на високу вартість конструкції, рекомендовані для всіх видів опалення. Біметалічний радіатор хороший в експлуатації — міцний (сталеві труби радіатора не схильні до хімічних процесів), з хорошою тепловіддачею (зовнішній шар алюмінію прискорює теплообмін), з сучасним зовнішнім виглядом. Рекомендуємо для будинків з централізованою системою опалення!

Алюмінієві радіатори — складається з секцій, кількість яких підбирається з урахуванням особливостей приміщення. Плюсами алюмінієвих радіаторів є висока тепловіддача, легкість конструкцій і швидке охолодження. Однак використовувати такі радіатори потрібно обережно — алюмінієва конструкція схильна до корозій з боку гарячої води, що тече по трубах.

Крок 2. Визначте, яка потужність потрібна для кімнати

Визначившись з типом радіатора, потрібно звернути увагу на теплову потужність, величина якої залежить від конкретного приміщення. Купуючи радіатор з поганою або недостатньою потужністю для конкретної кімнати, замерзнути не складе труднощів.

Кількість споживаної потужності залежить від ряду показників:

— число зовнішніх стін приміщення і вікон;

— тип будинку (цегляний, панельний);

— вид вікна (дерев’яні, пластикові).

Теплова потужність для всіх типів радіаторів різна:

Чавунний радіатор — 80-150 Вт (для однієї секції);

Сталевий радіатор — 450-5700 Вт (для всього радіатора);

Алюмінієвий радіатор — 190 Вт (для однієї секції);

Біметалічний радіатор — 200 Вт (для однієї секції).

Отже, для типових панельних будинків (з висотою стін до 3 м, з вікном і зовнішньою стіною) потрібно 1,7 кВт потужності для обігріву 10 кв. м. приміщення. У нових будинках на 10 кв. м. припадає 1 кВт потужності. А ось для приміщення з двома зовнішніми стінами потрібно не менше 2,5 кВт споживаної потужності.

У поєднанні з додатковими пристроями обігріву приміщення (наприклад, теплих підлог) розраховану потужність радіатора слід зменшити на значення потужності додаткових приладів.

Знаючи теплову потужність і обсяг кімнати можна визначити число секцій, з яких складається будь-який радіатор. Приблизна формула, по якій обчислюється кількість секцій N = S / 1,7, де N — число секцій, S — площа кімнати, а число 1,7 визначається потужністю радіатора і його матеріалом.

Крок 3. Дізнайтеся робочий тиск

Робочий тиск — важливий показник при виборі радіатора. Слід відразу відмовитися від покупки батареї, у якій величина робочого тиску менше, ніж у вашій системі опалення. Також обраний радіатор повинен бути розрахований на граничний тиск (подається при гідравлічних випробуваннях). Для цегляних багатоповерхових і приватних будинків цей показник повинен складати 3 атмосфери, для панельних житлових будинків — 8 атмосфер, для багатоповерхових будинків (більше 9 поверхів) — 16 атмосфер.

Робочий тиск різних типів радіаторів:

Чавунний радіатор — 10-15 атмосфер;

Сталевий радіатор — 6-8,7 атмосфер;

Алюмінієвий радіатор — 16 атмосфер;

Біметалічний радіатор — 35 атмосфер.

Крок 4. Пам’ятайте про важливі деталі

Вирушаючи в магазин за покупкою, пам’ятайте ще про деякі важливі речі при виборі відповідного радіатора:

— важливим елементів сучасного радіатора є терморегулятор (автоматичний або ручний), а також кран для випуску повітря і перекриття води;

— дізнайтеся величину робочого і випробувального тиску в вашій системі опалення (зробити це можна в обслуговуючій ваш будинок організації);

— тип опалення у вашому будинку (буває однотрубним і двотрубних);

— розміри труб, що підводять до опалювальних приладів;

— ширина радіатора зазвичай визначається шириною віконного отвору (підвіконня) і становить 75% від ширини вікна.

У тих регіонах, де з водопідготовкою серйозні проблеми, таку батарею доведеться міняти після одного опалювального сезону. Звичайний городянин може легко визначити якість водопідготовки в системі опалення його району. Якщо міські тепломережі, що складаються зі сталевих труб, взимку постійно парять і ремонтуються — це вірна ознака того, що рівень кисню в теплоносії значно перевищує норму.
У биметалла гарантія поширюється тільки на секцію, а не на весь прилад в цілому. Так що якщо збере ваш радіатор сантехнік з недостатньою кваліфікацією, то нічого пред’явити йому не зможете.
А алюміній, знаю випадки, підгнивати ще починає. Так що пару років експлуатації і на звалище

Добрий день. Найякісніші радіатори з нержавіючої сталі. Цікаво чому таких немає? Невже нержавейка коштує дорожче алюмінію? Або обробляти нержавійку важче. Швидше за все це змова нацистів або американців, ми всі помремо!

Комментарии запрещены.