Як встановити бачок на унітаз відео

Як встановити бачок на унітаз відео

20.11.2017

Як встановити бачок на унітаз

Одним з головних атрибутів туалету, безумовно, є унітаз. Надійне функціонування зливної системи, правильна установка і з’єднання всіх елементів унітазу є головним аспектом для збереження зовнішнього вигляду і безпеки від затоплення каналізаційними відходами та водою, економії витрачання води при користуванні унітазом. Роботи по установці і монтажу можна довірити фахівцям сантехнікам. Але якщо прийнято рішення не вдаватися до сторонньої допомоги, то домашньому майстру необхідно знати кілька нюансів, в тому числі те, як встановити бачок на унітаз.

Види установки

Як встановити бачок на унітаз відео

Кілька десятиліть тому бачки кріпилися окремо і набагато вище унітазу на стіні і з’єднувалися трубою. Це забезпечувало великий напір води при змиві.

У громадських туалетах і багатьох сучасних будинках / квартирах застосовуються конструкції з вбудованими в стіну або нішу бачками, які з’єднуються з унітазом через трубу.

Зараз під унітазом часто розуміють єдину компактну конструкцію, де зливний бачок встановлюється безпосередньо на унітаз.

Монтаж унітазу і бачка

Як встановити бачок на унітаз відео

Ця процедура вимагає дотримання певної послідовності. Спочатку необхідно надійно і міцно встановити унітаз, приєднавши його до каналізаційної труби. Для стійкості його кріплять до підлоги за допомогою спеціальних кріпильних елементів. Унітаз не повинен хитатися під вагою людини. Присівши на унітаз також потрібно перевірити зручність розташування поштовху.

Монтувати унітаз з попередньо встановленим бочком незручно, оскільки бачок має велику вагу і переважує конструкцію назад, а будь-який силовий вплив на бачок може порушити герметичність його сполуки.

Для установки бачка на унітазі передбачена спеціальна полиця з отворами для кріплення і зливу води. Установка бачка на унітаз повинна проводитися в суворій відповідності до вказівок інструкції. Найменший відступ від неї може привести до протікання при подальшій експлуатації.

Як встановити бачок на унітаз відео

При установці системи необхідно звернути увагу на зливну апаратуру, яка буде розташовуватися всередині бачка. Вона може відрізнятися за своєю конструкцією: з поплавковим клапаном або ні з поплавковим.

Кріплення бачка до унітазу слід проводити тільки після установки зливної арматури, так як деякі моделі зливного механізму кріпляться до зливного отвору бачка. Наприклад, нижній корпус донного клапана разом із запірним кільцем монтується всередині бачка і затягується гайкою донного клапана зовні. Але ця гайка розташовується всередині вхідного отвору в самому унітазі, тому встановити зливний клапан на прикріпленому до унітазу бачку буде неможливо. З’єднання зливного клапана з дном бачка має бути герметизоване кільцями ущільнювачів, щоб вода з наповненого бачка не протікав через з’єднання.

Як встановити бачок на унітаз відео

Між унітазом і бачком по периметру зливного отвору розташовується прокладка ущільнювача, щоб уникнути протікання води. Поверхні полички унітаза і дна бачка повинні бути рівними, без сколів, напливів. Будь-яка нерівність на поверхні призведе до витоку води.

Прокладка повинна бути гумовою, еластичною, але в той же час щільною. Вона повинна щільно прилягати до поверхні сантехніки, забезпечувати герметичність і витримувати вагу бачка з водою, не сильно деформуючись при цьому. Прокладку можна промазати силіконовим герметиком з двох сторін. Це дозволить уникнути її зміщення при установці бачка і надасть додатковий захист від протікання води.

Як встановити бачок на унітаз відео

Кріплять бачок до полички унітаза за допомогою двох кріпильних елементів. Болти просовувати в спеціальні отвори, що мають невеликі поглиблення для гумових прокладок ущільнювачів. З нижнього боку полички унітаза болти прикручуються спеціальними гайками, які не деформують кераміку або звичайними гайками з прокладками або шайбами ​​з м’якого матеріалу.

У встановленому бачку монтуються залишилися елементи зливної системи, муфти для підведення води, поплавковий клапан і інші елементи наполнительной системи, згідно конструкції. До вхідної муфті приєднується гнучкий шланг або інший елемент водопровідної мережі.

Як встановити бачок на унітаз відео

Перевіряється герметичність з’єднання унітазу з каналізаційною трубою, бачка з унітазом і вхідне з’єднання. Для цього відкривається отсечной кран, так, щоб вода подавалася з невеликим напором. Після того як вода в бачок набрана, в залежності від рівня води в бачку оцінюється необхідність регулювання клапана. Відкривши зливний клапан, оглядаються всі з’єднання на наявність протікань. Рекомендується цю процедуру провести кілька разів поспіль. Якщо все з’єднання герметичні, бачок закривається кришкою, яка може фіксуватися гайкою з кнопкою для вертикального зливного клапана. Після установки бачка до унітазу кріпиться кришка унітазу за допомогою кріпильних елементів.

Відео

Про те, як зібрати і встановити бачок більш докладно розповідається в відео:

Установка бачка унітазу — універсальна інструкція

Як встановити бачок на унітаз відео

Установка бачка унітазу — дуже важливий етап в житті будь-якої сім’ї, але в цій роботі складного нічого немає. Треба мати лише бажання, мінімальний набір інструментів і чітке уявлення про послідовність монтажу.

Способи установки бачка ↑

Відомі три способи установки зливного бачка щодо унітазу.

    Перший — кріплення ємності для зливу високо на стіні. Так виглядали унітази в середині минулого століття. Зараз вони майже не використовуються, хоча іноді і з’являються у продажу, але це — дорогі, креативно виконані конструкції «під старовину». Такий бачок має одну незаперечну перевагу. При зливі вода як лавина спрямовується вниз з великої висоти, не змиваючи, а буквально змітаючи вміст чаші в каналізацію. Заради істини треба додати, що при такому енергійному змиві шум можна почути далеко за межами туалету. Другий спосіб — кріплення бачка до унітазу. Його ми і будемо надалі розглядати. Зливний бачок кріпиться безпосередньо на корпус унітазу, з’єднуючись з ним через коротеньку гумову манжетку. В цьому випадку сантехніка має компактні габарити, виглядає більш естетично, процес догляду та ремонту стає зручним. Подібні конструкції так і називали раніше — «компакт». Третій спосіб — ємність для зливу вмуровивается в стіну. Це практичний у використанні варіант, але і більш дорогий. Крім того, такі пристрої в обов’язковому порядку мають бути оснащені фільтрами для води.

Всі ці способи зручні в тому чи іншому випадку.

Як встановити бачок на унітаз відео

Як встановити бачок на унітаз відео

Як встановити бачок на унітаз відео

Як встановити бачок на унітаз відео

Як встановити бачок на поличку унітаза ↑

При всієї начебто розмаїтості зливних бачків, представлених в магазинах, конструктивно вони ідентичні і відрізняються тільки нюансами: габаритами, розташуванням заливного клапана, конструкцією спускний арматури і пр. Тому нашу інструкцію можна вважати універсальною.

Дуже важливо, щоб ємність для зливу стояла строго горизонтально. Для цього отвору для кріплення до стіни вирівнюємо за рівнем.

Після цього встановлюємо гумову манжету на зливний отвір полички. Якості цього кільця ущільнювача треба приділити особливу увагу. Від цього значною мірою залежить тривала і успішна робота «компакта». В іншому випадку дуже скоро на підлогу туалету з-під бочка почне просочуватися вода.

Прокладка між бачком і унітазом повинна бути виготовлена ​​з досить м’якого еластичного резіноподобного матеріалу і мати правильну форму. На поверхні не допускається наявність тріщин, напливів, раковин і інших дефектів. Після монтажу ущільнювальна манжета зобов’язана ідеально прилягати своєї нижньої стороною до зливного отвору полички, а верхній — до нижнього отвору ємності для зливу. Може трапитися так, що вона весь час зсувається. У цьому випадку на її контактні поверхні можна нанести не дуже товстий шар силіконового герметика. Як правило, при використанні такої «хитрощі» проблем з протікання з-під бачка не буває по кілька років.

Тепер дивимося на монтажні отвори всередині ємності для зливу. Якщо вони збіглися з отворами полички, пропускаємо через них кріпильні болти і обережно затягуємо їх з іншого боку гайками з ущільнювальними прокладками. При цьому не забудьте помістити такі ж прокладки під капелюшки болтів. В іншому випадку ви порушите герметичність системи, а якщо дуже НЕ пощастить — можна і унітаз розколоти.

Після цього залишилося прикріпити шурупами бачок до стіни, встановити спускну арматуру, кришку з кнопкою пуску і підключити воду. У фіналі перевіряємо працездатність всієї системи. Якщо через чашу для зливу не переливалася вода, ніде немає ніяких протікань, а змив унітазу досить енергійний, значить ми все зробили правильно!

Як вибрати якісне кріплення? ↑

Зазвичай для кріплення бачка до унітазу хороші кріпильні болти поставляються в зборі з ємністю для зливу. Замінити їх необхідно тільки в одному випадку: якщо комплект виготовлений з металу, що піддається корозії. Під дією вологи болт в районі капелюшки почне активно іржавіти, що спровокує в цьому місці витоку води.

Щоб вибрати кріплення правильно, треба знати його відмінні риси. Основних умов всього два: якісний матеріал і вдала конструкція. Можливе використання кріплення з нержавіючої сталі у вигляді шпильок. Важливо, щоб в такому комплекті різьблення була виконана тільки на кінцях штанги.

Серйозні виробники для виготовлення болтів використовують високоміцні пластики, латуні і нержавіючі стали. Зустрічаються конструктивно вдалі комплекти з високоміцного пластика, що складаються з болта, гумової прокладки для унітазу і багатофункціональної гайки. Велика плоска капелюшок болта і конусоподібна форма прокладки збільшують ступінь герметичності монтажних отворів. Якщо пощастить купити або зробити кріпильний набір з болтами такої ж конструкції, але виготовленими з хорошою корозійностійкої сталі, то такий варіант буде самим вдалим. Важливо знати при цьому тільки одне — конструкція універсальної гайки із пластику для металевого комплекту не підходить. В даному випадку треба використовувати нержавіючу гайку, укомплектовану шайбою і прокладкою. При покупці металевого кріплення дуже важко буває візуально відрізнити якісний метал. Тут треба пам’ятати про те, що нержавіючі сталі і кольорові метали НЕ магнитятся.

І останнє. Не допускається використання комплектів з деталями, виготовленими з різних матеріалів. Наприклад, болт виконаний з нержавіючої сталі або бронзи, а гайка і шайба — з вуглецевого металу. Така пара в воді спровокує електрохімічної корозії менш стійких деталей.

Як встановити і відрегулювати арматуру зливного бачка унітазу

Першочерговим завданням після установки унітазу на місце і приєднання його до системи каналізації є установка арматури бачка. Від правильної установки і якісного регулювання цього сантехнічного обладнання буде залежати безперебійна робота всієї системи. Арматура зливного бачка являє собою пристрій, що забезпечує заповнення його водою після спустошення під час зливу, автоматичне регулювання кількості зливаємо води і контроль її переливу. Як правильно встановити арматуру бачка, читайте в нашій статті.

Як встановити бачок на унітаз відео

Арматура бачка не складна в пристрої і цілком може бути встановлена ​​своїми руками

Пристрій арматури зливного бачка

Арматура для зливного бачка унітазу складається з наступних компонентів:

    Розташованого під кутом спускного отвору; переливної трубки, встановленої збоку від спускного отвору; кришки клапана з гумкою; механізму наповнення бачка; механізму кнопки зливу.

Перед тим, як налаштувати арматуру унітазу, розглянемо її основні складові.

Механізм наповнення бачка

Цей пристрій забезпечує наповнення бачка унітазу водою до певного рівня. До складу цього механізму входять:

    Поплавковое пристосування; запірний клапан.

Поплавок, прикріплений до металевого або пластикового важеля, опускається або піднімається при зміні рівня води в бачку. При наповненні бачка водою поплавок піднімається, досягаючи максимального рівня. З’єднаний з ним важіль перекриває запірний клапан, і вода в бачок з системи водопроводу не надходить. При зливі води поплавок опускається, важіль відкриває доступ води з труби в бачок унітазу.

Механізм зливу води (спускний механізм)

Як встановити бачок на унітаз відео

Пристрій випускного клапана сучасного бачка унітазу

Спускний механізм призначений для доступу води з бачка безпосередньо в унітаз. Складові частини механізму спуску:

    Зливний сифон; спускний важіль (рукоятка).

Сифон герметично закриває зливний отвір, перешкоджаючи витоку води. Існує кілька різновидів сифонів. Найпростіший вид зливного сифона — звична всім «груша» — гумовий циліндр, схожий за формою з вантузом. Пристрій для зливу води в унітаз (підняття «груші») найчастіше є або важіль, розташований збоку бачка, або рукоятку на кришці, яку для здійснення спуску води необхідно потягнути вгору. Більш сучасний варіант спускного пристрою — кнопка, яка розташовується на передній стінці бачка. Встановлюється такий механізм найчастіше на бачках, які вбудовуються в стіну.

Установка і настройка арматури

Після установки унітазу на відведене місце і подальшого з’єднання унітазу з системою каналізації наступним кроком є ​​установка арматури зливного бачка: відео, пропоноване в якості невеликої інструкції, допоможе правильно провести цю роботу.

Монтаж арматури бачка унітазу

Розглянемо технологію монтажу арматури унітазної бачка:

Як встановити бачок на унітаз відео

Правила установки арматури в зливний бачок

Поставити на зливний механізм гумову прокладку. Встановити механізм в бачок, прикрутити пластмасовою гайкою. На кріпильні болти надіти пластмасові або залізні (в залежності від комплектації) шайби і гумові прокладки. Вставити болти в отвори. З іншого боку надіти пластмасову шайбу і закрутити гайку. Одягти на пластмасову гайку кільце ущільнювача з гуми. У разі використання нового кільця герметизація не потрібна. Якщо ж використовувалося кільце вже побувало у вживанні, слід ретельно промазати всі з’єднання герметиком.

Порада від професіонала: Уважний огляд всіх деталей конструкції може виявити незначні дефекти лиття. У цьому випадку також буде потрібно використовувати герметик. Місце установки ущільнювального кільця також треба промазати шаром герметика, попередньо очистивши його.

Як встановити бачок на унітаз відео

Установка бачка з арматурою на унітаз

Встановити на майданчик унітазу бачок і закріпити його гайками. Закріпити заповнює механізм. Приєднати рукав від труби водопроводу. Поставити на місце кришку бачка. Прикрутити кнопку зливу.

На цьому можна вважати, що установка арматури зливного бачка закінчена.

Порада від професіонала: Не слід нічого додатково намотувати на різьбу монтируемого механізму для зливу води при надяганні рукава. Намагайтеся не допускати перекосу, щоб не зірвати різьбу і не зіпсувати деталь.

Як встановити бачок на унітаз відео

Установка кришки бачка і кнопкового вузла

Регулювання арматури

Установка унітазу і зливного бачка не повинна викликати великих труднощів. Але в деяких випадках може знадобитися додаткове регулювання параметрів арматури унітазу. Отже, для регулювання висоти зливного клапана:

Від труби переливу від’єднати тягу. Віджати фіксатор склянки. Перемістити вниз або вгору стійку.

Регулювання рівня води в бочці здійснюється наступним чином:

Відрегулювати положення склянки — підняти або опустити його по направляючої, залишаючи відстань від верху склянки до верхньої кромки бачка не менше 45 мм. Встановити переливної трубку вище максимального рівня води на 20 мм і нижче верхнього рівня стійки на 70 мм.

Для настройки малого змиву поплавок малого змиву слід перемістити вниз або вгору щодо трубки переливу. Як налаштувати повний змив? Перемістіть заслінку (вгору або вниз) щодо склянки.

Як встановити бачок на унітаз відео

Правила регулювання арматури зливного бачка унітазу

Регулювання арматури унітазу на повний або малий слив має на увазі, що переміщення поплавця або заслінки вниз збільшує витрату зливаємо води.

Комментарии запрещены.